15GN01MA-TL-E
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
15GN01MA-TL-E
  • 1
Transistor Polarity : NPN
Product Category : Bipolar Transistors - BJT
Mounting Style : SMD/SMT
Maximum DC Collector Current : 50 mA
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 8 V
Package / Case : SC-70-3
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Gain Bandwidth Product fT : 1.5 GHz
Configuration : Single
Collector- Base Voltage VCBO : 15 V
Series : 15GN01MA
Emitter- Base Voltage VEBO : 3 V
Collector-Emitter Saturation Voltage : 60 mV
Manufacturer : onsemi
Description : Bipolar Transistors - BJT BIP NPN 50MA 8V FT=1.5G