FP15R12KT3
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
FP15R12KT3
  • 1
Product Category : IGBT Modules
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V
Package / Case : Econo 2
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Configuration : Hex
Continuous Collector Current at 25 C : 25 A
Product : IGBT Silicon Modules
Manufacturer : Infineon Technologies
Description : IGBT Modules PIM Econo2B 1200V, 15A