S25FL032P0XBHIS30
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
S25FL032P0XBHIS30
Supply Current - Max : 25 mA
Product Category : Flash Memory
Memory Type : NOR
Mounting Style : SMD/SMT
Supply Voltage - Max : 3.6 V
Memory Size : 32 Mbit
Packaging : Tray
Supply Voltage - Min : 2.7 V
Package / Case : BGA-24
Series : S25FL032P
Interface Type : SPI
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Speed : 104 MHz
Manufacturer : Spansion / Cypress
Description : Flash Memory 32M CMOS 3V 104MHZ Serial NOR Flash