SST25PF080B-80-4E-QAE
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SST25PF080B-80-4E-QAE
Supply Current - Max : 12 mA
Product Category : Flash Memory
Memory Type : NOR
Mounting Style : SMD/SMT
Supply Voltage - Max : 3.6 V
Memory Size : 8 Mbit
Packaging : Tube
Supply Voltage - Min : 2.7 V
Package / Case : WSON-8
Series : SST25PF
Interface Type : SPI
Operating Temperature Range : - 20 C to + 85 C
Speed : 80 MHz