SM6T200A
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SM6T200A
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-214AA
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 353 V
Breakdown Voltage : 190 V to 210 V
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 200V Unidirect