MAX9550EZK+T
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
MAX9550EZK+T
Category : Integrated Circuits (ICs) Linear Amplifiers Video Amps and Modules
Current - Output / Channel : 55 mA
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Supplier Device Package : TSOT-23-5
Output Type : -
Applications : TFT-LCD Panels: VCOM Driver
Mfr : Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Current - Supply : 2 mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±) : 6V ~ 20V, ±3V ~ 10V